Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

XIII Gminny Konkurs Recytatorski "Przebudzeni do życia" 2019

Utworzono dnia 13.03.2019

12.03.2019 r. w naszej bibliotece odbyły się gminne eliminacje XIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Przebudzeni do życia" . Celem konkursu jest zaprezentowanie najcenniejszych dzieł literatury polskiej i powszechnej ze szczególnym uwzględnieniem utworów pozwalających młodzieży na wyartykułowanie jej stosunku do siebie i świata; - konfrontacja dokonań w dziedzinie sztuki mówienia oraz doskonalenie warsztatu recytatorów. W eliminacjach udział wzięli uczniowie III klasy gimnazjum oraz uczniowie VII i VIII klasy ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sosnowicy. Młodzież prezentowała dwa utwory literackie: - wiersz i fragment prozy przy czym łączny czas wystąpienia nie mógł przekroczyć 10 minut. Po przesłuchaniu wszystkich osób, jury w składzie : przewodnicząca - Maria Kowalczyk oraz członkowie - Elżbieta Siwik i Renata Paśnik wybrało 5 osób, które zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych, które odbędą się 21.03.2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siemieniu. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się następujące osoby: Izabela Siwko, Julia Ilczuk, Julia Skowronek, Kinga Karpowska oraz Julia Śmiech. Wszystkim uczestkikom gratulujemy, natomiast zwycięzcom podwójnie :-)

czytaj dalej na temat: XIII Gminny Konkurs Recytatorski "Przebudzeni do życia" 2019

Spotkanie z młodzieżą w ramach programu "Równać Szanse"

Utworzono dnia 12.03.2019

7 marca 2019 r. przyjemnie nam było gościć młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sosnowicy wraz z opiekunami – Panią Agnieszką Wodnicką i Panią Magdaleną Kratiuk.  Spotkanie miało charakter szkoleniowo – kontrolny z racji zakwalifikowania wniosku złożonego przez stowarzyszenie „Aktywni w Sosnowicy” do realizacji projektu „Obieżyświat”. Celem projektu jest zwiększenie wśród młodzieży umiejętności planowania, organizowania, współpracy w grupie, skutecznej komunikacji z różnymi osobami i instytucjami oraz rozwinięcie ich pasji. Tematem wiodącym projektu jest podróżowanie. W ramach podejmowanych aktywności młodzież organizuje spotkania z pasjonatami podróży: wspólne gotowanie, zajęcia z sensoplastyki oparte na przepisach, zapachach i opracowuje prezentację wybranych krajów oraz zbiera informacje o historii, atrakcjach i regionalnych przepisach Ziemi Sosnowickiej, projektuje szlak turystyczny, opracowuje i wydaje fotoksiążkę o Ziemi Sosnowickiej. Aktywnościom tym towarzyszą działania integrujące grupę i stwarzające warunki do przełamania barier związanych ze swobodnym przemieszczaniem się i odnalezieniem się w nieznanym środowisku, jak wyjazdy studyjne i biwak. Uczestnicy wykorzystują technologie cyfrowe dokumentując swoje działania w projekcie.

 


 

czytaj dalej na temat: Spotkanie z młodzieżą w ramach programu "Równać Szanse"

Nowości dla Dzieci i Młodzieży

Utworzono dnia 11.02.2019

Mamy ferie. Zapraszamy Dzieci i Młodzież do zapoznania się z nowościami jakie pojawiły się w naszej bibliotece.

 

To tylko część propozycji jaka na Was czeka. Serdecznie ZAPRASZAMY!!!

czytaj dalej na temat: Nowości dla Dzieci i Młodzieży

Zapraszamy na Nowości Wydawnicze

Utworzono dnia 15.01.2019

W 2018 roku do bibliotek zostały zakupione książki w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"

 


 

To tylko niektóre tytuły. 

Serdecznie ZAPRASZAMY!!!

czytaj dalej na temat: Zapraszamy na Nowości Wydawnicze

Lekcja biblioteczna - 4 pory roku

Utworzono dnia 07.01.2019

Dziś odwiedziła naszą bibliotekę grupa 6-latków z panią Bożeną Niezabitowską. Dzieci wysłuchały opowiadania o 4 porach roku, a następnie zaangażowane zostały by omówić cechy charakterystyczne dla zimy, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie, jak zachowują się zwierzęta i co możemy zrobić by pomóc im przetrwać zimę. Lekcja biblioteczna zwieńczona została zabawą "Zgaduj - zgadula".

  

 

czytaj dalej na temat: Lekcja biblioteczna - 4 pory roku

Kolędowanie w bibliotece

Utworzono dnia 21.12.2018

Ogromną niespodziankę sprawiła nam dziś grupa 6-latków wraz ze swoją wychowawczynią panią Aliną Zawadzką, wprowadzając nas w świąteczny nastrój angażując nas we wspólne kolędowanie.

czytaj dalej na temat: Kolędowanie w bibliotece

Święta tuż tuż... - lekcja biblioteczna

Utworzono dnia 10.12.2018

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym odbyła się dziś u nas lekcja biblioteczno - kreatywna dla dzieci z grupy 3 - 4 latków. Dzieci wysłuchały opowiadania o tradycjach świątecznych, opowiadały z czym im się święta kojarzą, a na koniec wykonały przepiękne ozdoby choinkowe.
czytaj dalej na temat: Święta tuż tuż... - lekcja biblioteczna

Andrzejki w bibliotece dla najmłodszych

Utworzono dnia 30.11.2018

29.11.2018 r w bibliotece zorganizowane zostały Andrzejki dla najmłodszych. Na początku przybliżone zostały dzieciom wszelkiego rodzaju tradycje związane ze świętem z książek oraz w formie mulimedialnej. Potem wykonaliśmy wspólnie piękne ozdoby. Najwięcej frajdy sprawiło uczestnictwo w zabawach odzwierciedlających przybliżone wcześniej wróżby.Na koniec dzieci wyczarowały poczęstunek.


 

czytaj dalej na temat: Andrzejki w bibliotece dla najmłodszych

XXII Jesienny konkurs recytatorski - eliminacje powiatowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnowicy

Utworzono dnia 30.11.2018

14.11.2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnowicy odbyły się powiatowe eliminacje XXII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Temat tegorocznej edycji to „Narodziny światów – fantastyka w literaturze”. W historii literatury to fantastyka – czerpiąca swe inspiracje od bajek, baśni, klechd i mitów – najsilniej związana jest z wrażliwością młodych czytelników. Recytując utwory fantastyczne, właśnie dzięki ruchowi wyobraźni, powołujemy do istnienia nieistniejące. Naszą gminę reprezentowali: Marta Hołubowicz (kl. IIa), Kacper Skoczylas (kl. IIb), Szymon Chmielewski (kl. Vb), Klaudia Chmielewska (kl. VIII), Julia Skowronek (kl. IIIGIM). W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy zwiedzili zabytkową cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sosnowicy. Ogłoszenie wyników nie było korzystne dla reprezentantów naszej gminy, ponieważ nikt nie przeszedł do eliminacji wojewódzkich. Jedynie Kacper Skoczylas otrzymał wyróżnienie. Wszyskim uczestnikom gratulujemy odwagi w pokonywaniu własnej nieśmiałości.

czytaj dalej na temat: XXII Jesienny konkurs recytatorski - eliminacje powiatowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnowicy

Stowarzyszenie Diabetyków z Prczewa w GBP w Sosnowicy

Utworzono dnia 27.11.2018

13 listopada 2018 r. odwiedziło naszą Gminę Stowarzyszenie Diabetyków z Parczewa. Po oficjalnym powitaniu w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej, pojechaliśmy oglądać zabytki sosnowickie. Zwiedzanie zaczęliśmy od cerkwi p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, potem kolejno odwiedziliśmy Oficynę Kościuszki, pozostałości po Dworku Sosnowskich, Pomnik Przyrody "Dąb i Sosna", zakończyliśmy podróżą sentymentalną po cmentarzu. Następnie wróciliśmy do biblioteki i w nawiązaniu do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę obejrzeliśmy film poświęcony Krystynie Krahelskiej. Po seansie wspomnieniom z różnych czasów i etapów życia nie było końca, a w tle słuchaliśmy pieśni napisanych przez  naszą patronkę. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie :-)

 


 

czytaj dalej na temat: Stowarzyszenie Diabetyków z Prczewa w GBP w Sosnowicy

Pogoda

Kalendarium

Marzec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 37

W poprzednim tygodniu: 37

W tym miesiącu: 145

W poprzednim miesiącu: 124

Wszystkich: 8132

Zegar