Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

11.11.2018 r. - Msza Święta w kościele parafialnym w Sosnowicy

Utworzono dnia 19.11.2018

Jak cały kraj, Gmina Sosnowica w sposób uroczysty, godny i piękny uczciła 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Następnie przedstawiciele władz Gminy wraz z pracownikami i mieszkańcami udali się procesją pod pomniki Poległych Żołnierzy, gdzie złożono wieńce w barwach narodowych i zapalono znicze. Przy każdym grobie odśpiewywano również pieśni patriotyczne pod przewodnictwem Pań z zespołu "SOSNA".

 


 

 

czytaj dalej na temat: 11.11.2018 r. - Msza Święta w kościele parafialnym w Sosnowicy

Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Sosnowicy

Utworzono dnia 14.11.2018

9.11.2018 r. w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Sosnowicy odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W tym roku obchody 11 listopada miały wyjątkowy charakter z powodu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności i swojej państwowości. To wielkie wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia pocztu sztandarowego  i odśpiewania hymnu narodowego.Po oficjalnej części przyszedł czas na odsłonę artystyczną. Ze sceny dobiegały nuty patriotycznych, narodowych i regionalnych pieśni interpretowanych przez uczniów szkoły poprzez śpiew i taniec. Po zakończeniu akademii wszyscy zaproszeni goście na czele z Panią dyrektor, Gronem Pedagogicznym i uczniami udali się na stadion , by posadzić "dąb niepodległości", który stanie się symbolem patriotyzmu naszej Małej Ojczyzny. Mamy nadzieję, że dąb będzie rósł kolejne 100 lat w wolnej i niepodległej Polsce.

 

czytaj dalej na temat: Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Sosnowicy

Lekcje biblioteczne

Utworzono dnia 07.11.2018

W okresie września i października odwiedzały naszą bibliotekę najmłodsi czytelnicy, czyli grupa 3-4 latków oraz grupa 5-latków. Prowadzone były zajęcia biblioteczne łączące zarówno zajęcia czytelnicze, jak i kreatywne. Dzieci z w dużym skupieniu słuchały czytanych im bajek oraz chętnie uczestniczyły w dyskusji na zadany temat. Zajęcia kończyły się wykonaniem pracy manualnej.

 

czytaj dalej na temat: Lekcje biblioteczne

Szkolenie bibliotekarzy w GBP w Siemieniu

Utworzono dnia 08.10.2018

        W dniu 13.09.2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siemieniu odbyło się szkolenie bibliotekarzy z powiatu parczewskiego.                                                      

Program zawierał:

  • Prezentacja multimedialna o bibliotekach w Gminie Siemień – Aneta Drabik, bibliotekarz FB w Działyniu.
  • Promocja albumu  pt. Siemień: Historia, Ludzie, Przyroda (w oprac. Stanisława Jadczaka,)  wydanego z okazji 600-lecia Siemienia 
  • Zwiedzanie zabytków Siemienia:

         - Muzeum o rybach i rybactwie

         - Młyn wodny

  •  Wizyta w Filii Bibliotecznej w Jeziorze

Spotkanie odbyło się na zaproszenie pracowników z Powiatowej Biblioteki Publicznej - Centrum Kultury w Parczewie oraz Gminnej Biblioteki Publicznj w Siemieniu.


Zdjęcia zostały wykonane przez Panią B. Sarnowską oraz Pana A. Wojtala.

Dziękujemy za cudownie zorganizowany dzień!!!

czytaj dalej na temat: Szkolenie bibliotekarzy w GBP w Siemieniu

Cała Polska Czyta "Przedwiośnie"

Utworzono dnia 19.09.2018

       W ramach 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości dnia 12.09.2018 roku na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sosnowicy odbyło się Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Do akcji przyłączyli się również pracownicy naszej biblioteki. Od godziny 9:00 do 11:00 przeczytane zostały fragmenty książki, których w dużym skupieniu słuchali zaproszeni goście oraz uczniowie. Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych dyrektor szkoły pani Marzena Waszczuk - Bancerz rozpoczęła czytanie od pierwszego fragmentu "Rodowód". Kolejne części czytali zaproszeni goście: pani Krystyna Jaśkiewicz - Wójt Gminy Sosnowica, pani Beata Wachulik - sekretarz Gminy Sosnowica, pan Stanisław Bancerz - przewodniczący Rady Gminy Sosnowica, ksiądz wikary Grzegorz Osipacz, pani Joanna Kuźmicz - przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Sosnowicy, pani Renata Paśnik - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sosnowicy, pani Karolina Dawidek - pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Sosnowicy oraz uczniowie szkoły. Wielkie podziękowania dla pani Elżbiety Siwik opiekuna biblioteki szkolnej, która pilotowała całą akcję. 

       Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie „Zemsty” Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza oraz „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. 

Dziękujemy za zaproszenie.

czytaj dalej na temat: Cała Polska Czyta "Przedwiośnie"

Spotkanie z książką dla 5-latków

Utworzono dnia 19.09.2018

W dniu 11.09.2018 r. odwiedziła naszą bibliotekę grupa 5-latków ze swoją wychowawczynią panią Agnieszką Szmit. Po wakacjach zostały przypomniane dzieciom zasady, jakie obowiązują w czytelni i bibliotece. Na zakończenie zajęć przeczytana została książeczka pt.: "Cztery łapy i ogon czyli opowiadania o zwierzętach" autorstwa A. Frączek. Po wysłuchaniu dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich ulubionych pupilach domowych.

 

czytaj dalej na temat: Spotkanie z książką dla 5-latków

Pisarka Agnieszka Martinka w GBP w Sosnowicy

Utworzono dnia 01.08.2018

W piątek 20.07.2018 r. naszą bibliotekę odwiedziła pisarka Agnieszka Martinka. Celem jej wizyty była promocja swojej książki "Połowinka - Rowerem przez Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki". Podczas spotkania Pani Agnieszka opowiadała jakie przygody przeżyła zdobywając materiały do książki oraz jakie trudy musiała pokonać, aby książka mogła trafić do rąk Czytelnika. Jak sama mówi na Ural pojechała z potrzeby serca. To była niezwykle piękna i wzruszająca podróż. Chciała odnaleźć miejsce zesłania swojego Ojca, który w dniu wywózki w styczniu 1945 roku nie miał nawet osiemnastu lat i nie był jeszcze jej Tatą. Chciała odnaleźć szachtę numer cztery, kopalnię węgla kamiennego - łagier, do którego został zesłany przez połączone siły NKWD i UB. Jej celem była Połowinka na środkowym Uralu.

Pani Agnieszka jest również autorką książki "Szybsza niż lew" - ilustrowana kolorowymi fotografiami pionierska wyprawa rowerowa przez Afrykę, a dokładniej przez Kenię, Sudan, Tanzanię, dookoła jeziora Wiktorii.

Obie książki czekają na półkach naszej biblioteki. Zapraszamy!!!

czytaj dalej na temat: Pisarka Agnieszka Martinka w GBP w Sosnowicy

Harcerze w Bibliotece

Utworzono dnia 31.07.2018

Harcerki z 2 Drużyny Garwolińskiej z zastępu "Orzeł" i "Puszczyk" odwiedziły bibliotekę w dniu 09.07.218 r. Została przeprowadzona lekcja biblioteczna "Sosnowica i okolice - historia". Dziewczynki były bardzo dociekliwe i wszystko z zapałem notowały. Na koniec zostawiły swój wpis do Kięgi pamiątkowej.

 

 

 

czytaj dalej na temat: Harcerze w Bibliotece

Harcerze w Bibliotece

Utworzono dnia 27.07.2018

Dnia 02. 07. 2018 r  zorganizowano lekcję biblioteczną dla Harcerzy "SKAŁKI". Tematem  było przybliżenie postaci Krystyny Krahelskiej - Patronki Gminnej Biblioteki Publicznej w Sosnowicy.          

czytaj dalej na temat: Harcerze w Bibliotece

Pogoda

Kalendarium

Marzec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 37

W poprzednim tygodniu: 37

W tym miesiącu: 145

W poprzednim miesiącu: 124

Wszystkich: 8132

Zegar