Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Dla każdego coś nowego

Utworzono dnia 02.04.2019

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nowości książkowe, które zagościły na półkach w naszej bibliotece...

 


czytaj dalej na temat: Dla każdego coś nowego

Powiatowe eliminacje XIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Przebudzeni do życia"

Utworzono dnia 28.03.2019

21.03.2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siemieniu odbyły się powiatowe eliminacje konkursu recytatorskiego "Przebudzeni do życia". Naszą gminę reprezentowało 5 dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sosnowicy. Po oficjalnym powitaniu 15 osób z powiatu parczewskiego zaprezentowało swoje umiejętności recytatorsko - aktorskie, które zostały ocenione przez jury w składzie: pani Małgorzata Semeniuk - dyrektor GBP w Podedwórzu - przewodnicząca, pani Alicja Markowska - dyrektor GBP w Siemieniu oraz pani Bogumiła Sarnowska - dyrektor PBP-CK w Parczewie. Nominację do kolejnego - wojewódzkiego etapu konkursu - otrzymała KATARZYNA MUSIK z Zespołu Placówek Oświatowych w Siemieniu (GRATULUJEMY!!!). II miejsce zdobyła - AGNIESZKA HURKO ze Szkoły Podstawowej w Jabłoniu, natomiast III miejsce - EMILIA SAMORAŃSKA ze Szkoły Podstawowej w Milanowie. Wyróżnienia otrzymali: Roksana Jastrzębska, Witold Denejko oraz Julia Śmiech (reprezentantka naszej gminy :-)). Organizatorzy postarali się, by żaden uczestnik nie wyszedł z pustymi rękoma i każdy dostał nagrodę w postaci książki. Ogomne brawa dla WSZYSTKICH uczestników!!!

Julia Ilczuk


Izabela Siwko


Kinga Karpowska


Julia Skowronek


Julia Śmiech


 

czytaj dalej na temat: Powiatowe eliminacje XIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Przebudzeni do życia"

XIII Gminny Konkurs Recytatorski "Przebudzeni do życia" 2019

Utworzono dnia 13.03.2019

12.03.2019 r. w naszej bibliotece odbyły się gminne eliminacje XIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Przebudzeni do życia" . Celem konkursu jest zaprezentowanie najcenniejszych dzieł literatury polskiej i powszechnej ze szczególnym uwzględnieniem utworów pozwalających młodzieży na wyartykułowanie jej stosunku do siebie i świata; - konfrontacja dokonań w dziedzinie sztuki mówienia oraz doskonalenie warsztatu recytatorów. W eliminacjach udział wzięli uczniowie III klasy gimnazjum oraz uczniowie VII i VIII klasy ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sosnowicy. Młodzież prezentowała dwa utwory literackie: - wiersz i fragment prozy przy czym łączny czas wystąpienia nie mógł przekroczyć 10 minut. Po przesłuchaniu wszystkich osób, jury w składzie : przewodnicząca - Maria Kowalczyk oraz członkowie - Elżbieta Siwik i Renata Paśnik wybrało 5 osób, które zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych, które odbędą się 21.03.2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siemieniu. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się następujące osoby: Izabela Siwko, Julia Ilczuk, Julia Skowronek, Kinga Karpowska oraz Julia Śmiech. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, natomiast zwycięzcom podwójnie :-)

czytaj dalej na temat: XIII Gminny Konkurs Recytatorski "Przebudzeni do życia" 2019

Spotkanie z młodzieżą w ramach programu "Równać Szanse"

Utworzono dnia 12.03.2019

7 marca 2019 r. przyjemnie nam było gościć młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sosnowicy wraz z opiekunami – Panią Agnieszką Wodnicką i Panią Magdaleną Kratiuk.  Spotkanie miało charakter szkoleniowo – kontrolny z racji zakwalifikowania wniosku złożonego przez stowarzyszenie „Aktywni w Sosnowicy” do realizacji projektu „Obieżyświat”. Celem projektu jest zwiększenie wśród młodzieży umiejętności planowania, organizowania, współpracy w grupie, skutecznej komunikacji z różnymi osobami i instytucjami oraz rozwinięcie ich pasji. Tematem wiodącym projektu jest podróżowanie. W ramach podejmowanych aktywności młodzież organizuje spotkania z pasjonatami podróży: wspólne gotowanie, zajęcia z sensoplastyki oparte na przepisach, zapachach i opracowuje prezentację wybranych krajów oraz zbiera informacje o historii, atrakcjach i regionalnych przepisach Ziemi Sosnowickiej, projektuje szlak turystyczny, opracowuje i wydaje fotoksiążkę o Ziemi Sosnowickiej. Aktywnościom tym towarzyszą działania integrujące grupę i stwarzające warunki do przełamania barier związanych ze swobodnym przemieszczaniem się i odnalezieniem się w nieznanym środowisku, jak wyjazdy studyjne i biwak. Uczestnicy wykorzystują technologie cyfrowe dokumentując swoje działania w projekcie.

 


 

czytaj dalej na temat: Spotkanie z młodzieżą w ramach programu "Równać Szanse"

Nowości dla Dzieci i Młodzieży

Utworzono dnia 11.02.2019

Mamy ferie. Zapraszamy Dzieci i Młodzież do zapoznania się z nowościami jakie pojawiły się w naszej bibliotece.

 

To tylko część propozycji jaka na Was czeka. Serdecznie ZAPRASZAMY!!!

czytaj dalej na temat: Nowości dla Dzieci i Młodzieży

Zapraszamy na Nowości Wydawnicze

Utworzono dnia 15.01.2019

W 2018 roku do bibliotek zostały zakupione książki w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"

 


 

To tylko niektóre tytuły. 

Serdecznie ZAPRASZAMY!!!

czytaj dalej na temat: Zapraszamy na Nowości Wydawnicze

Lekcja biblioteczna - 4 pory roku

Utworzono dnia 07.01.2019

Dziś odwiedziła naszą bibliotekę grupa 6-latków z panią Bożeną Niezabitowską. Dzieci wysłuchały opowiadania o 4 porach roku, a następnie zaangażowane zostały by omówić cechy charakterystyczne dla zimy, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie, jak zachowują się zwierzęta i co możemy zrobić by pomóc im przetrwać zimę. Lekcja biblioteczna zwieńczona została zabawą "Zgaduj - zgadula".

  

 

czytaj dalej na temat: Lekcja biblioteczna - 4 pory roku

Kolędowanie w bibliotece

Utworzono dnia 21.12.2018

Ogromną niespodziankę sprawiła nam dziś grupa 6-latków wraz ze swoją wychowawczynią panią Aliną Zawadzką, wprowadzając nas w świąteczny nastrój angażując nas we wspólne kolędowanie.

czytaj dalej na temat: Kolędowanie w bibliotece

Pogoda

Kalendarium

Lipiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 5

W poprzednim tygodniu: 31

W tym miesiącu: 64

W poprzednim miesiącu: 116

Wszystkich: 8570

Zegar