Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Święta tuż tuż... - lekcja biblioteczna

Utworzono dnia 10.12.2018

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym odbyła się dziś u nas lekcja biblioteczno - kreatywna dla dzieci z grupy 3 - 4 latków. Dzieci wysłuchały opowiadania o tradycjach świątecznych, opowiadały z czym im się święta kojarzą, a na koniec wykonały przepiękne ozdoby choinkowe.
czytaj dalej na temat: Święta tuż tuż... - lekcja biblioteczna

Andrzejki w bibliotece dla najmłodszych

Utworzono dnia 30.11.2018

29.11.2018 r w bibliotece zorganizowane zostały Andrzejki dla najmłodszych. Na początku przybliżone zostały dzieciom wszelkiego rodzaju tradycje związane ze świętem z książek oraz w formie mulimedialnej. Potem wykonaliśmy wspólnie piękne ozdoby. Najwięcej frajdy sprawiło uczestnictwo w zabawach odzwierciedlających przybliżone wcześniej wróżby.Na koniec dzieci wyczarowały poczęstunek.


 

czytaj dalej na temat: Andrzejki w bibliotece dla najmłodszych

XXII Jesienny konkurs recytatorski - eliminacje powiatowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnowicy

Utworzono dnia 30.11.2018

14.11.2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnowicy odbyły się powiatowe eliminacje XXII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Temat tegorocznej edycji to „Narodziny światów – fantastyka w literaturze”. W historii literatury to fantastyka – czerpiąca swe inspiracje od bajek, baśni, klechd i mitów – najsilniej związana jest z wrażliwością młodych czytelników. Recytując utwory fantastyczne, właśnie dzięki ruchowi wyobraźni, powołujemy do istnienia nieistniejące. Naszą gminę reprezentowali: Marta Hołubowicz (kl. IIa), Kacper Skoczylas (kl. IIb), Szymon Chmielewski (kl. Vb), Klaudia Chmielewska (kl. VIII), Julia Skowronek (kl. IIIGIM). W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy zwiedzili zabytkową cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sosnowicy. Ogłoszenie wyników nie było korzystne dla reprezentantów naszej gminy, ponieważ nikt nie przeszedł do eliminacji wojewódzkich. Jedynie Kacper Skoczylas otrzymał wyróżnienie. Wszyskim uczestnikom gratulujemy odwagi w pokonywaniu własnej nieśmiałości.

czytaj dalej na temat: XXII Jesienny konkurs recytatorski - eliminacje powiatowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnowicy

Stowarzyszenie Diabetyków z Prczewa w GBP w Sosnowicy

Utworzono dnia 27.11.2018

13 listopada 2018 r. odwiedziło naszą Gminę Stowarzyszenie Diabetyków z Parczewa. Po oficjalnym powitaniu w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej, pojechaliśmy oglądać zabytki sosnowickie. Zwiedzanie zaczęliśmy od cerkwi p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, potem kolejno odwiedziliśmy Oficynę Kościuszki, pozostałości po Dworku Sosnowskich, Pomnik Przyrody "Dąb i Sosna", zakończyliśmy podróżą sentymentalną po cmentarzu. Następnie wróciliśmy do biblioteki i w nawiązaniu do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę obejrzeliśmy film poświęcony Krystynie Krahelskiej. Po seansie wspomnieniom z różnych czasów i etapów życia nie było końca, a w tle słuchaliśmy pieśni napisanych przez  naszą patronkę. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie :-)

 


 

czytaj dalej na temat: Stowarzyszenie Diabetyków z Prczewa w GBP w Sosnowicy

11.11.2018 r. - Msza Święta w kościele parafialnym w Sosnowicy

Utworzono dnia 19.11.2018

Jak cały kraj, Gmina Sosnowica w sposób uroczysty, godny i piękny uczciła 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Następnie przedstawiciele władz Gminy wraz z pracownikami i mieszkańcami udali się procesją pod pomniki Poległych Żołnierzy, gdzie złożono wieńce w barwach narodowych i zapalono znicze. Przy każdym grobie odśpiewywano również pieśni patriotyczne pod przewodnictwem Pań z zespołu "SOSNA".

 


 

 

czytaj dalej na temat: 11.11.2018 r. - Msza Święta w kościele parafialnym w Sosnowicy

Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Sosnowicy

Utworzono dnia 14.11.2018

9.11.2018 r. w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Sosnowicy odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W tym roku obchody 11 listopada miały wyjątkowy charakter z powodu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności i swojej państwowości. To wielkie wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia pocztu sztandarowego  i odśpiewania hymnu narodowego.Po oficjalnej części przyszedł czas na odsłonę artystyczną. Ze sceny dobiegały nuty patriotycznych, narodowych i regionalnych pieśni interpretowanych przez uczniów szkoły poprzez śpiew i taniec. Po zakończeniu akademii wszyscy zaproszeni goście na czele z Panią dyrektor, Gronem Pedagogicznym i uczniami udali się na stadion , by posadzić "dąb niepodległości", który stanie się symbolem patriotyzmu naszej Małej Ojczyzny. Mamy nadzieję, że dąb będzie rósł kolejne 100 lat w wolnej i niepodległej Polsce.

 

czytaj dalej na temat: Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Sosnowicy

Lekcje biblioteczne

Utworzono dnia 07.11.2018

W okresie września i października odwiedzały naszą bibliotekę najmłodsi czytelnicy, czyli grupa 3-4 latków oraz grupa 5-latków. Prowadzone były zajęcia biblioteczne łączące zarówno zajęcia czytelnicze, jak i kreatywne. Dzieci z w dużym skupieniu słuchały czytanych im bajek oraz chętnie uczestniczyły w dyskusji na zadany temat. Zajęcia kończyły się wykonaniem pracy manualnej.

 

czytaj dalej na temat: Lekcje biblioteczne

Pogoda

Kalendarium

Lipiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 5

W poprzednim tygodniu: 31

W tym miesiącu: 64

W poprzednim miesiącu: 116

Wszystkich: 8570

Zegar