Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Szkolenie bibliotekarzy w GBP w Siemieniu

Utworzono dnia 08.10.2018

        W dniu 13.09.2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siemieniu odbyło się szkolenie bibliotekarzy z powiatu parczewskiego.                                                      

Program zawierał:

  • Prezentacja multimedialna o bibliotekach w Gminie Siemień – Aneta Drabik, bibliotekarz FB w Działyniu.
  • Promocja albumu  pt. Siemień: Historia, Ludzie, Przyroda (w oprac. Stanisława Jadczaka,)  wydanego z okazji 600-lecia Siemienia 
  • Zwiedzanie zabytków Siemienia:

         - Muzeum o rybach i rybactwie

         - Młyn wodny

  •  Wizyta w Filii Bibliotecznej w Jeziorze

Spotkanie odbyło się na zaproszenie pracowników z Powiatowej Biblioteki Publicznej - Centrum Kultury w Parczewie oraz Gminnej Biblioteki Publicznj w Siemieniu.


Zdjęcia zostały wykonane przez Panią B. Sarnowską oraz Pana A. Wojtala.

Dziękujemy za cudownie zorganizowany dzień!!!

czytaj dalej na temat: Szkolenie bibliotekarzy w GBP w Siemieniu

Cała Polska Czyta "Przedwiośnie"

Utworzono dnia 19.09.2018

       W ramach 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości dnia 12.09.2018 roku na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sosnowicy odbyło się Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Do akcji przyłączyli się również pracownicy naszej biblioteki. Od godziny 9:00 do 11:00 przeczytane zostały fragmenty książki, których w dużym skupieniu słuchali zaproszeni goście oraz uczniowie. Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych dyrektor szkoły pani Marzena Waszczuk - Bancerz rozpoczęła czytanie od pierwszego fragmentu "Rodowód". Kolejne części czytali zaproszeni goście: pani Krystyna Jaśkiewicz - Wójt Gminy Sosnowica, pani Beata Wachulik - sekretarz Gminy Sosnowica, pan Stanisław Bancerz - przewodniczący Rady Gminy Sosnowica, ksiądz wikary Grzegorz Osipacz, pani Joanna Kuźmicz - przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Sosnowicy, pani Renata Paśnik - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sosnowicy, pani Karolina Dawidek - pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Sosnowicy oraz uczniowie szkoły. Wielkie podziękowania dla pani Elżbiety Siwik opiekuna biblioteki szkolnej, która pilotowała całą akcję. 

       Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie „Zemsty” Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza oraz „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. 

Dziękujemy za zaproszenie.

czytaj dalej na temat: Cała Polska Czyta "Przedwiośnie"

Spotkanie z książką dla 5-latków

Utworzono dnia 19.09.2018

W dniu 11.09.2018 r. odwiedziła naszą bibliotekę grupa 5-latków ze swoją wychowawczynią panią Agnieszką Szmit. Po wakacjach zostały przypomniane dzieciom zasady, jakie obowiązują w czytelni i bibliotece. Na zakończenie zajęć przeczytana została książeczka pt.: "Cztery łapy i ogon czyli opowiadania o zwierzętach" autorstwa A. Frączek. Po wysłuchaniu dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich ulubionych pupilach domowych.

 

czytaj dalej na temat: Spotkanie z książką dla 5-latków

Pisarka Agnieszka Martinka w GBP w Sosnowicy

Utworzono dnia 01.08.2018

W piątek 20.07.2018 r. naszą bibliotekę odwiedziła pisarka Agnieszka Martinka. Celem jej wizyty była promocja swojej książki "Połowinka - Rowerem przez Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki". Podczas spotkania Pani Agnieszka opowiadała jakie przygody przeżyła zdobywając materiały do książki oraz jakie trudy musiała pokonać, aby książka mogła trafić do rąk Czytelnika. Jak sama mówi na Ural pojechała z potrzeby serca. To była niezwykle piękna i wzruszająca podróż. Chciała odnaleźć miejsce zesłania swojego Ojca, który w dniu wywózki w styczniu 1945 roku nie miał nawet osiemnastu lat i nie był jeszcze jej Tatą. Chciała odnaleźć szachtę numer cztery, kopalnię węgla kamiennego - łagier, do którego został zesłany przez połączone siły NKWD i UB. Jej celem była Połowinka na środkowym Uralu.

Pani Agnieszka jest również autorką książki "Szybsza niż lew" - ilustrowana kolorowymi fotografiami pionierska wyprawa rowerowa przez Afrykę, a dokładniej przez Kenię, Sudan, Tanzanię, dookoła jeziora Wiktorii.

Obie książki czekają na półkach naszej biblioteki. Zapraszamy!!!

czytaj dalej na temat: Pisarka Agnieszka Martinka w GBP w Sosnowicy

Harcerze w Bibliotece

Utworzono dnia 31.07.2018

Harcerki z 2 Drużyny Garwolińskiej z zastępu "Orzeł" i "Puszczyk" odwiedziły bibliotekę w dniu 09.07.218 r. Została przeprowadzona lekcja biblioteczna "Sosnowica i okolice - historia". Dziewczynki były bardzo dociekliwe i wszystko z zapałem notowały. Na koniec zostawiły swój wpis do Kięgi pamiątkowej.

 

 

 

czytaj dalej na temat: Harcerze w Bibliotece

Harcerze w Bibliotece

Utworzono dnia 27.07.2018

Dnia 02. 07. 2018 r  zorganizowano lekcję biblioteczną dla Harcerzy "SKAŁKI". Tematem  było przybliżenie postaci Krystyny Krahelskiej - Patronki Gminnej Biblioteki Publicznej w Sosnowicy.          

czytaj dalej na temat: Harcerze w Bibliotece

Czytanie Łączy...

Utworzono dnia 19.06.2018

Na zaproszenie dzieci, młodzieży oraz Pani Elżbiety Siwik - bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Sosnowicy pracownicy naszej biblioteki przyłączyli się do największej akcji czytelniczej w Polsce pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam". Akcja ta ma na celu pobicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie. W związku z tym dnia 8 czerwca b. r. o godzinie 10:00 cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi spotkała się na dużej sali gimnastycznej i przez 10 minut czytano w skupieniu książki przyniesione ze sobą. Następnie każda z klas zaprezentowała hasła promujące książki oraz czytelnictwo. Trzeba przyznać, że dzieci i młodzież są naprawdę twórcze. Oto niektóre przykłady: "Czytać książki fajnie jest, ten kto czyta jest the best" , "Książki to mądrość nieskończona i Twoja wiedza rozszerzona" , "Lek na głowę jest w aptece, a na mądrość w bibliotece". Następnie przystąpiono do wykonywania prac ilustrujących polskie baśnie i legendy, a na koniec wykonano z nich długą księgę. 

Bardzo cieszą nas takie akcje rozpowszechniania czytelnictwa, a jeszcze bardziej jak widzimy, że dzieci i młodzież tak chętnie sięgają po książki. Jako, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami zapraszamy wszystkich czytelników młodszych i starszych do skorzystania z bogatych zbiorów książek i czasopism do biblioteki.

czytaj dalej na temat: Czytanie Łączy...

Pogoda

Kalendarium

Lipiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 5

W poprzednim tygodniu: 31

W tym miesiącu: 64

W poprzednim miesiącu: 116

Wszystkich: 8570

Zegar