Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podsumowanie projektu pod hasłem "Ty też możesz zostać bohaterem"

Utworzono dnia 15.12.2015
Czcionka:

                                                                              

Gmina Sosnowica po raz kolejny realizuje projekt w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” pn.”Ty też możesz zostać bohaterem...”, który jest kontynuacją i poszerzeniem założeń projektu pn. „Idź w rozwój zdrowy bezkonfliktowy”

W ramach w/w działania realizujemy zajęcia pozalekcyjne (sportowe, muzyczne, taneczne, komputerowe oraz zajęcia z nauki pływania), które mają za zadanie kształtowanie w młodych ludziach poczucie własnej wartości oraz pokazania im alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży realizowano w różnym przedziale wiekowym, w różnym natężeniu. Najwięcej godzin przypada na zajęcia sportowe (100 godzin). Następne to zajęcia taneczne (40 godzin),  muzyczne (40 godzin) oraz komputerowe (30 godzin). Dzięki gościnności Gminnego Ośrodka Kultury zajęcia taneczne odbywały się właśnie w GOK-u oraz w świetlicy w Zienkach. Aby w atrakcyjny sposób nabywać wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego zakupiono 15 zestawów komputerowych wraz z osprzętem oraz materiały do realizacji zajęć. Dodatkową atrakcją dla dzieci są zajęcia z nauki pływania, które odbywają się na terenie pływalni „Jelonek” w Parczewie - 30 godzin zajęć prowadzonych przez instruktorów.

Dodatkowo uzupełniono zbiory Gminnej Biblioteki Publicznej o ciekawe książki dla dzieci oraz  kontynuowane są „Spotkania z bajką” dla najmłodszych, które odbywają się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sosnowicy. Przede wszystkim są to spotkania kierowane do przedszkolaków lecz  nie tylko. Dzięki tym spotkaniom dzieci mają możliwość rozwijać własną wyobraźnię oraz uczą  się alternatywnych metod spędzania wolnego czasu.

W ramach tegorocznego projektu pn.”Ty też możesz zostać bohaterem...”  dwóch nauczycieli Zespołu Szkół Publicznych  Sosnowicy odbyło kurs kwalifikacyjny do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Ponadto zakupione zostały 2 fantomy             do nauki udzielania pierwszej pomocy. Dzięki temu uczniowie mają szansę nabywania wiedzy               w zakresie udzielenia pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

     W ramach projektu przeprowadzono spotkania  prewencyjno – profilaktyczne organizowane m.in. przez Komendę Powiatową Policji w Parczewie, która przeprowadziła cykl zajęć z zakresu zasad ruchu drogowego, odpowiedzialności karnej dla nieletnich, nietykalność cielesna wraz ze skróconym kursem samoobrony-kilka chwytów, jak  reagować w sytuacji zagrożenia oraz nietykalność cielesna-spotkanie dla dziewcząt.  Ponadto w ramach współpracy Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie, umożliwiła w ramach spotkań poznanie pracy strażaka. Było to spotkanie dla najmłodszych, w czasie którego przekazano m.in. wiedzę  z zakresu profilaktyki przeciwpożarowej oraz utrwalono zasady zachowywania się podczas pożaru,  Nadleśnictwo Parczew z siedzibą w Sosnowicy oraz miejscowe Koło Łowieckie „SOKÓŁ” przedstawiło zagadnienia z zakresu łowiectwa, dokarmiania zwierzyny oraz bezpieczeństwa w lesie. Przy realizacji projektu podjęto współpracę z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej                    w Sosnowicy organizując prelekcję.

Ponadto zorganizowano spotkania z psychologiem – pracownikiem Powiatowej Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Parczewie. Poruszano problemy, z którymi na co dzień boryka się nie jeden młody człowiek.

Podsumowanie projektu odbędzie się 18 grudnia 2015 r o godz. 12.00 w Zespole Szkół Publicznych w Sosnowicy.

 

Pogoda

Kalendarium

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 34

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 44

W poprzednim miesiącu: 166

Wszystkich: 7560

Zegar