Jak zapisać się do biblioteki

Jak zapisać się do Biblioteki?

Aby zostać Czytelnikiem Gminnej Biblioteki Publicznej im. Krystyny Krahelskiej w Sosnowicy  zapraszamy do naszej Biblioteki z:

• Dorośli, z aktualnym dowodem tożsamości (np. dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna/studencka, prawo jazdy),
  • Młodzież, z legitymacją szkolną/studencką,
  • Dzieci z dowodem tożsamości jednego z rodziców lub opiekuna.

W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Krystyny Krahelskiej w Sosnowicy można zapisać się w dowolnym dziale Biblioteki, z którego chcemy korzystać, co upoważni Czytelnika do korzystania z całego księgozbioru Biblioteki.
Tych, którzy chcą zostać czytelnikami którejś z naszych Filii Bibliotecznej zapraszamy do konkretnej placówki z aktualnym dokumentem tożsamości. Każda Filia Biblioteczna  prowadzi odrębną kartotekę.

Przy dokonywaniu zapisu Czytelnik ma obowiązek zapoznania się z Regulaminem Biblioteki, oraz wypełnienia i podpisania zobowiązania (dane osobowe czytelnika zawarte w zobowiązaniu zgodnie          z ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych ( Dz.U. z 1997 r. nr 133 poz.883) będą wykorzystane wyłącznie do celów statystycznych i odzyskania wypożyczonych Czytelnikowi materiałów bibliotecznych), za niepełnoletniego Czytelnika kartę zobowiązania podpisują rodzice lub opiekunowie prawni. Złożenie czytelnego podpisu na karcie zapisu jest równoznaczne z zapisaniem się     do Biblioteki jak i potwierdzeniem znajomości i respektowaniem regulaminu.

Jeżeli Czytelnik chce skorzystać z komputerów zobowiązany jest przyjść z dowodem tożsamości lub legitymacją.

Korzystając z księgozbioru podręcznego w czytelni, czytając gazety i czasopisma, jak również korzystając z komputerów każdorazowo dokonuje wpisu do zeszytu czytelni.

Prolongaty (przedłużenia terminu) wypożyczeń Czytelnik może dokonywać osobiście, telefonicznie           w wybranym dziale Biblioteki lub Filii Bibliotecznej.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.