Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dyskusyjny Klub Książki

Czcionka:

          Gminna Biblioteka Publiczna im. Krystyny Krahelskiej w Sosnowicy od 10 maja 2007 r. jako pierwsza w powiecie parczewskim uczestniczy w programie Instytutu Książki pod nazwą Dyskusyjne Kluby Książki, którego organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie         i z tego tytułu Biblioteka otrzymuje bezpłatnie nowości wydawnicze i finansowane przez Wojewódzką Bibliotekę spotkania autorskie.                                                  

 Dyskusyjne Kluby Książki wpisują się w wieloletni ogólnopolski program promocji książki i czytelnictwa p.t. "Tu czytamy", którego celem jest wykreowanie mody na czytanie,  przyjemności płynących z lektur i aktywnego udziału w życiu literackim poprzez uczestnictwo w spotkaniach    z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, możliwość twórczego wykorzystania wiedzy płynącej z książek i literatury.  Dyskusyjne Kluby Książki, którego głównym zadaniem jest możliwość spotkania się osób, które lubią czytać i rozmawiać o książkach, promocja dobrej wartościowej lektury a także popularyzacja czytelnictwa polegająca na wspólnym czytaniu wybranych książek, recenzowaniu ich i otwartej rozmowie o nich. Klubowicze mogą zapoznać się z nowymi autorami i gatunkami literackimi i na spotkaniu mogą podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej lektury. Pragniemy aby wraz z Czytelnikami stworzyć miły przyjacielski klimat, który sprzyjał będzie poczuciu dobrze i efektywnie spędzonego czasu.                                                                                                

     Gminna Biblioteka Publiczna im. Krystyny Krahelskiej w Sosnowicy zaprasza do czytania książek gdyż jest to cenne i praktyczne źródło wiedzy.

Zdjęcia:

Pogoda

Kalendarium

Sierpień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Zegar